404 Not Found

Not Found

The requested URL /_s3_exportBlogPravdaSk_head.asp was not found on this server.


Apache/2.4.7 (Ubuntu) Server at servis.pravda.sk Port 80
Založ si blog

Slováci na MS 2012

Pred Majstrovstvami sveta sme hrali niekoľko priateľských zápasov, napríklad aj na našom Slovenskom poháre Škoda Cup. Na Škoda Cup-e sa nám príliš nedarilo. V prvom hracom dne sme prehrali proti Nórom 4:5 po nájazdoch, v druhom hracom dni sme vyhrali proti Nemecku 5:4 po nájazdoch. V prípravných zápasoch sa nám nedarilo. Neboli sme dobrí. Po minulom roku na MS a po príliš nevydarených priateľských zápasoch som bol pred prvým „ostrým“ zápasom na MS trocha skeptický. Naša súpiska niesla celkom zvučné mená, niektoré budili a budia veľký rešpekt, najväčšie meno na našom výbere je Chára. Chára má veľký rešpekt vo svete, hlavne v najlepšej lige na svete – v NHL.

Po prvom odohranom zápase proti Kanade sa moje skeptizmus vytrati. Proti Kanade sme síce prehrali, no len o gól. V predchádzajúcich rokoch sme boli proti Kanade na kolenách ešte nezačala ani prvá tretina. Na druhej strane to chápem, Kanada je najlepším mužstvom na svete. Je to najhokejovejšia krajina na svete. Hokej tam má najdlhšiu tradíciu.

Pred druhým zápasom som čakal podobný výsledok, akým sme nakoniec prehrali proti Fínom. Fíni sú domáci, minulý rok získali titul Majstrov sveta. Snáď vo všetkých športoch sa hostiteľom veľkých podujatí tak trocha „nadŕža“. Potvrdilo sa to aj v našom zápase proti Fínom, no nijako vážne nás to nepoškodilo, všetko bolo vo norme.

Po dvoch zápasoch sme nemali ani bod. Hrali sme síce dobre, no bez bodov nám to nepomôže. V treťom zápase sme už museli bodovať. Stál ale pred nami veľmi ťažký súper – USA. Ďalšia veľká hokejová krajina, ktorá v posledných rokoch sa dostáva na vyššiu úroveň. Čo predviedli Slováci v tomto zápase som už nevidel niekoľko rokov. Skvelý zápas pre diváka, skvelý zápase pre Slováka. Slováci skvele kombinovali, hrali obetavo a čo je najdôležitejšie – konečne hrali ako tím. Ako pravý tím. Hneď v po úvodných bulách vyštartovali Slováci na USA. A úspešne. Už v prvej minúte po dorážke dal gól obranca Graňák. V prvej tretine boli Slováci určite lepší ako Američania. Američania hrali tiež dobrý hokej, no Slováci si zaslúžili vyhrať viac.

Štvrtý zápas mali byť oddychový. Po USA bol Kazachstan veľmi ľahký súper. Nebolo tomu tak. Kazachstan síce nemal výsledky, no nehral zle. V tomto zápase sa znova ukázala slovenská mentalita. Či je to futbal alebo hokej. Keď hráme proti silnému súperovi, naša hra je zväčša veľmi dobrá a obetavá. Keď sme papierovo silnejší, tak vypúšťame. Chápem to, určite sme nemali hrať tak ako proti USA, pretože v sobotu a v nedeľu nás čakajú dva ťažšie zápasy. Treba si trocha odpočinúť. Na druhej strane Kazachstan ako som spomínal nemajú výsledky, no ich hra nie je zlá. Tiež bojujú. Videl som ich hrať po našom zápase proti USA, ktorom hrali 2:2. Hrali dobre. Myslím si, že sme im k tomu pomohli my. Zápas proti nám. Videli, že hrali celkom dobre proti mužstvu, ktoré porazilo USA o dva góly, tak prečo by nemohli urobiť prekvapenie v zápase proti USA.

Piaty zápas sme hrali dnes – v sobotu. Nemal to byť ľahký zápas. A ani by nebol kebyže nehráme znova podobne ako proti USA. Veľmi sa mi páči a veľmi ma potešili „naši“, keď sa na to nevykašlali a znova hrali podobne, obetavo a húževnato ako proti Američanom. Bielorusi majú tiež dobrú súpisku, tiež majú zvučné mená. Možno nie až tak ako my, no nie sú ďaleko za nami. Bratia Kostitsynovci, Grabovski – to sú dobrí hráči. Videl som väčšinu zápasov NHL tento rok. Sergei Kostitsyn hral veľmi dobre za Predators. Grabovski ukázal v minulých rokoch, že vie hrať hokej a že bude dobrým hráčom (vlastne už je) do ďalších rokoch aj pre Bielorusov.

V sobotu nás čaká ťažší zápas ako dnes, v sobotu. Švajčiari sa dostávajú do popredia na MS v posledných rokoch. Tento rok hrajú dobre. Nebude to ľahký zápas, no keď Slováci budú pokračovať v hre ako proti USA a Bielorusku máme veľkú šancu získať tri body proti Švajčiarom. Oni vedia, že sme dobrý tím, máme históriu, skvelých hráčov a tento rok sa nám darí. Myslím si, že budeme nastupovať ako mierny papierový favoriti do tohto zápasu.

 

Na koniec by som pridal pár tipov na zajtrajší zápas proti Švajčiarom.

 

Zaujatý tip: Slováci

Objektívne (nezaujaté tipy): 1. V prvej tretine padnú aspoň dva góly – 2. Slováci dajú prvý gól

 

Veľa šťastia Vám a Slovákom v bojoch v ďalších zápasoch na MS.

 

www.dailyusapicks.wordpress.com

Prečo stávkovať na MLB?

30.05.2012

Málo ľudí stávkuje na americké športy. Chápem to, pretože v Európe sa málo píše o týchto športoch. Obyčajný stávkujúci nemá o nich skoro žiadny prehľad. Radšej teda bude stávkovať viac »

Základné pojmy v športovom investovaní

25.04.2012

American odds – sú kladné alebo záporné. Desatinný kurz (to je ten kurz, ktorý poznáte) 2.00 je hranica v americkom kurze +100. Všetko nad 2.00 je plus a všetko pod 2.00 je mínus. Asian handicap viac »

Platené športové servisy

24.04.2012

Myslím si, že väčšina z tipujúcich vie, že existuje niečo také ako platené servisy. Zjednodušene povedané, dáte niekomu peniaze a on vám dá tipy. Ľudia plateným servisom veľmi nedôverujú viac »

euro, peniaze, hotovosť

Nemeckí investori favorizujú Česko, Poľsko, Slovensko. Pre členstvo v EÚ

28.03.2017 13:43

Česká republika je medzi krajinami strednej a východnej Európy najatraktívnejšou investičnou lokalitou pre nemeckých investorov.

šiaci stroj, žena, šitie

Práca už nie je vzácna. Mnohí sa jej skôr vyhýbajú

28.03.2017 13:00

Ak ponuka prevýši dopyt, treba ponúknuť viac. A platí to aj o pracovných ponukách.

vojak, obrana, armáda

Ministerstvo obrany nakúpi vozidlá za 1,2 miliardy eur

28.03.2017 12:46

Ministerstvo obrany plánuje pre vojakov kúpiť bojové obrnené vozidlá 8x8 a bojové obrnené a viacúčelové taktické vozidlá 4x4.

Trump

Trump novým dekrétom zruší ochranu životného prostredia

28.03.2017 12:34

Trump zruší alebo upraví vládne regulácie, ktorými jeho predchodca Barack Obama obmedzil hospodársku činnosť v prospech ochrany životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 19455x
Priemerná čítanosť článkov: 3891x

Autor blogu

Kategórie